Dlaczego Dryfix ?

About Us

 

Pustaki  Porotherm Dryfix

Podstawą systemu Porotherm Dryfix są doskonałej jakości pustaki ceramiczne. Pustaki marki Porotherm są produkowane z najwyższej jakości gliny, w oparciu o wyśrubowane normy jakościowe i przechodzą szczegółowe badania zarówno w trakcie procesu produkcji, jak i na wyjściu z linii produkcyjnej. To gwarantuje powtarzalność i zapewnia, że wszystkie produkty spełniają deklarowane parametry. Do zalet pustaków Porotherm Dryfix można zaliczyć to że:
  • suche - wypalane w temperaturze ponad 900oC są całkowicie pozbawione wody w przeciwieństwie do innych materiałów budowlanych;
  • Zapewniają optymalną ochronę przed hałasem. Zarówno produkty na ściany zewnętrzne jak i wewnętrzne spełniają wymagania z nadwyżką.
  • ciepłe - dzięki poryzacji, czyli procesowi powstawania mikroporów w glinianych ściankach pustaka; mikropory pozostają w glinie po wypaleniu trocin lub mączki drzewnej, dodawanej w procesie produkcji i są wypełnione powietrzem ; za ich doskonałe parametry cieplne odpowiada również zaawansowany układ drążeń wewnątrz pustaka – im bardziej skomplikowany jest ten układ tym trudniejsza i dłuższa droga, przez którą może przenikać ciepło . Dzięki temu ciepło nie ucieka łatwo przez ściany a dodatkowo bardzo dobrze je akumulują. Ściany nagrzewają się powoli aby w nocy oddać nagromadzone ciepło.
  •  trwałe i solidne –  pustaki Porotherm charakteryzują się doskonałą wytrzymałością – to pozwala budować solidne, ceramiczne ściany;
  •  zdrowe i „oddychają”  Ściany z ceramiki poryzowanej zapewniają zachowanie optymalnego mikroklimatu wewnątrz budynku – materiały ceramiczne mają właściwości „oddychające” ,zapewniają swobodny przepływ pary wodnej w murze uniemożliwiający skraplanie i gromadzenie się w nim wilgoci. Ta naturalna właściwość ścian ceramicznych sprawia, że domy są wolne od pleśni, grzybów czy innych, szkodliwych mikroorganizmów, a zatem są higieniczne i zdrowe. Wysoka temperatura wypału wynosząca blisko 1000°C gwarantuje, że materiały ceramiczne są suche i odporne na rozwój grzybów. Sprawia ona również, że ceramika Porotherm jest absolutnie bezpieczna dla zdrowia i wolna od alergenów. 
Tym, co wyróżnia pustaki Porotherm Dryfix na tle pozostałych produktów marki są:
  • szlifowanie – produkt już wypalony w piecu jest szlifowany maszynowo, tak by  powierzchnie wsporne pustaka, na które nakłada się zaprawę były idealnie gładkie. Dokładność szlifowania to aż 0,3 mm. To gwarantuje, że zaprawa będzie perfekcyjnie przylegała a spoina nie przekroczy 1 mm;
  • wymiary – grubość spoiny w technologii Porotherm Dryfix to ok. 1 mm. Daje to różnicę o ok. 11 mm w stosunku do zaprawy tradycyjnej, dlatego pustaki „Dryfix” są nieco wyższe niż pozostałe – ich wysokość to 249 mm – tak by po wymurowaniu utrzymać moduł ściany 250 mm. Między innymi dzięki temu pasują tu pozostałe elementy systemu Porotherm, jak nadproża czy stropy.

    Dlaczego warto budować w systemie Porotherm Dryfix?

    Chyba każdy inwestor życzyłby sobie, aby od pierwszych dni budowy jego dom był oazą ładu i spokoju. Niestety zazwyczaj budowa kojarzy się z bałaganem - zaschniętym betonem, kałużami wody, pustymi papierowymi torbami po zaprawie i hałasem betoniarki.  Niewielki dom jednorodzinny o powierzchni około 120 m² to średnio 230 m² ścian nośnych, do wybudowania których potrzeba ponad 5,5 tony tradycyjnej zaprawy oraz wielu litrów wody.
     
    W odpowiedzi na te uciążliwości firma Wienerberger wprowadziła system Porotherm Dryfix. Korzystają na niej przede wszystkim inwestorzy ale i wykonawcom jest znacznie łatwiej i lżej przejść przez etap budowy ścian.
     

    Jakie korzyści ma inwestor a jakie ekipa murarska?

    • Już na etapie zakupu technologia Dryfix to wygoda i oszczędności – na dom o pow. 120 m² wystarczy zaledwie 46 puszek suchej zaprawy Porotherm Dryfix. Zaprawa sprzedawana jest w pakiecie z cegłami Porotherm Dryfix, w odpowiedniej ilości jest dodawana gratis (już w cenie pustaków). Dla inwestora to korzyść finansowa – zakup w pakiecie obniża koszty budowy, odpadają koszty transportu kilku ton zaprawy. Znikają też problemy z magazynowaniem worków i utylizacją odpadów (puste worki), za którą również trzeba zapłacić. Na placu budowy panuje porządek.
    • Podczas murowania w technologii Dryfix nie zużywa się prądu ani wody – zaprawa nakładana jest za pomocą pistoletu, który pozwala pod ciśnieniem nałożyć odpowiednią ilość zaprawy. Inwestor znów zyskuje oszczędności na mediach, dla wykonawcy to przede wszystkim łatwość i wygoda. Puszki z zaprawą są lekkie i poręczne, nie potrzeba wciągać na wyższe kondygnacje ciężkich wiader z zaprawą. To, co od razu rzuca się w oczy gdy widzimy budowę w systemie Dryfix to panująca na placu budowy czystość. Dotyczy to zarówno samego  terenu wokół domu (brak betoniarki, zachlapań od zaprawy, pyłu z cementu, piachu) jak i samych ścian, które wydają się być niemal sterylnie czyste.
    • Finał budowy w technologii Porotherm Dryfix przychodzi znacznie szybciej niż przy technologii tradycyjnej. Murowanie na suchą zaprawę przyspiesza prace budowlane a czas budowy skraca się aż o połowę! To niewątpliwie bardzo szybka technologia, pozwalająca na ogromną oszczędność czasu a co za tym idzie sprawne prowadzenie budowy.
    • To, co dodatkowo uniezależnia nas od czasu to fakt, iż ze względu na to, że zaprawa jest całkiem pozbawiona wody, w systemie Porotherm Dryfix można murować również zimą, przy lekkim mrozie, w temperaturze do - 5 st. C. To pozwala wydłużyć sezon budowlany. Korzyści są obopólne – zarówno dla ekipy wykonawczej, która może wykonać w sezonie więcej budów jak i dla inwestorów, którzy późno rozpoczęli budowę a chcą zakończyć ją przed zimą.
    • Zarówno na etapie murowania jak i przy kolejnych ogromne znaczenie ma kompleksowość i komplementarność rozwiązania, charakterystyczna dla wszystkich systemów pod marką Porotherm. Asortyment cegieł ceramicznych Porotherm Dryfix pozwala na wybudowanie wszystkich typów ścian: jednowarstwowych (ścian, które nie wymagają dodatkowego ocieplenia), ścian zewnętrznych z dociepleniem, wewnętrznych nośnych, działowych i osłonowych. System ścian jest również kompatybilny z innymi systemami – nadproży czy stropów Porotherm. Wszystkie te rozwiązania są przebadane pod kątem spełniania parametrów oraz oddziaływania między sobą. Dla inwestora to gwarancja takiej samej, wysokiej jakości i trwałości rozwiązań a dla wykonawcy ułatwienie, wygoda i pewność.

    Jakość i wytrzymałość potwierdzona niezależnymi badaniami

    Zaprawa Porotherm Dryfix jako pierwsza w Polsce uzyskała Aprobatę Techniczną Instytutu Techniki Budowlanej, potwierdzającą jej parametry a sam system został nagrodzony Złotym Medalem MTP na targach Budma w 2011 roku „dla produktu wyróżniającego się najwyższym poziomem jakości i nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi”.
    Pod kątem bezpieczeństwa mieszkańców, certyfikował go również Państwowy Zakład Higieny. Porotherm Dryfix otrzymał także oznaczenie CE, które wskazuje, że spełnia on wszystkie wymagania określone w Normach Europejskich. Znak CE potwierdza też, że system jest całkowicie bezpieczny dla jego użytkowników oraz, że powstał z najlepszych materiałów i przy zastosowaniu sprawdzonych rozwiązań technologicznych.